Zum Inhalt springen


Opole - Opolskie zabytki i życie kulturalne w mieście nad Odrą


ZOO Opolskie

Opolski ogród zoologiczny znajduje się na powierzchni dwudziestu hektarów i mieszka w nim prawie tysiąc zwierząt różnego gatunku pochodzących z różnych krajów. Wyjątkowość tego miejsca potwierdza fakt, że w Opolskim Zoo jako jednym z pierwszych pojawiły się goryle i uchatki kalifornijskie. Obecnie goryle są także w warszawskim zoo.

Zoo w Opolu istnieje od 1936 roku i jest ogromną atrakcją. W czasie wielkiej powodzi w 1997 roku ucierpiało, ale zostało odbudowane i powiększone. Obecnie jest dużą atrakcją dla dzieci i nie tylko, ponieważ niektóre zwierzęta można karmić. Poza tym stworzono tam plac zabaw z ławkami i możliwością kupna przekąsek. Zoo można odwiedzać przez cały rok wedle ustalonych godzin. Ceny biletów normalnych i ulgowych w weekend są nieco wyższe od tych sprzedawanych w tygodniu.

Zoo znajduje się blisko dworca około 20 minut spacerem. Świetnym pomysłem są ścieżki rowerowe prowadzące do ogrodu zoologicznego. Zainteresowanym polecamy odwiedzić stronę opolskiego zoo. Sporo informacji można tam znaleźć na temat goryli i popularnej akcji rok goryla (2009). Jest to gatunek zagrożony dlatego warto wiedzieć coś więcej o tych zwierzętach.

Ogród zoologiczny w Opolu stara się rozmnażać gatunki chronione a zwłaszcza te zagrożone. Należy on do Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych. Cała jego powierzchnia została podzielona według krajów z których pochodzą poszczególne zwierzęta. Tworząc ten przepiękny zakątek w środku miasta opiekunowie zoo biorą pod uwagę względy hodowlane i edukacyjne. Miejsce to  ma nie tylko bawić ale również uczyć najmłodszych jak szanować przyrodę i dbać o świat zwierzęcy, chroniąc go.

« Radio Opole – Komunikacja i transport »