Zum Inhalt springen


Opole - Opolskie zabytki i życie kulturalne w mieście nad Odrą


Wydarzenia kulturalne

Ostatnio w Opolu odbyło się i jest zaplanowanych kilka ciekawych imprez kulturalnych. Jedną z nich jest Szał- Baj- Najt, która stała się popularna we Wrocławiu a polega na cyklu imprez przebieranych. Pierwsze spotkanie ma się odbyć w jednym z opolskich klubów a goście będą bawić się na Disney party. Na osoby, które przebiorą się za bajkowe postacie czekają nagrody. Będzie można także potańczyć przy największych hitach ostatniego sezonu. Obowiązują także promocja na różnego rodzaju napoje, które będą przygotowywane w specjalnej bajkowej oprawie, między innymi sok z gumi- jagód.

Jest to pierwsza z tego typu imprez organizowanych w Opolu ma szansę powodzenia, ponieważ opiera się na ciekawym pomyśle i oryginalnej organizacji. Duża dawka humoru, powrót do lat dziecięcych i świata bajek. Oczywiście nie każdy kto ma ochotę w niej uczestniczyć musi być przebrany wystarczy, że przyjdzie i będzie dobrze się bawił.

Dla osób lubiących nieco bardziej wyrafinowaną rozrywkę polecamy Filharmonię im. Józefa Elsnera, mieści się ona przy ulicy Krakowskiej 24. Opolscy muzycy koncertują po całym świecie i zdobywają uznanie. W tym roku Filharmonia zaprasza na galę sylwestrową 31 grudnia. W programie będą najpiękniejsze arie operowe i operetkowe oraz muzyka filmowa. Po koncercie będzie zorganizowany bankiet oraz zabawa taneczna z DJ-em. Koszt tego rodzaju imprezy nie jest duży to 190 złotych od osoby a sposób na spędzenie Sylwestra bardzo oryginalny. Polecamy wszystkim miłośnikom opery i nie tylko.

Wśród wydarzeń kulturalnych na Opolszczyźnie zawitał Krakowski Salon Poezji. Spotkanie odbyło się w Muzeum Śląska Opolskiego i miało charakter trochę świąteczny. Czytano poezję znanych pisarzy polskich, swoją obecnością Salon Poezji zaszczycił Krzysztof Globisz. O wielu ciekawych wydarzeniach i spotkaniach można usłyszeć w regionalnym radiu.

« KFPP 2010 – Turystyczne miejsca »