Zum Inhalt springen


Opole - Opolskie zabytki i życie kulturalne w mieście nad Odrą


Sport i rekreacja

Dla osób lubiących aktywny wypoczynek i dbających o prawidłowy rozwój fizyczny czekają obiekty sportowe w Opolu gdzie można uprawiać wiele dyscyplin. Jednym z większych ośrodków sportowych jest Obiekt Sztucznego Lodowiska „Toropol” istniejący od 1961 roku i zmodernizowany w latach siedemdziesiątych i potem w dziewięćdziesiątych. Tafla lodowiska ma wymiary 30 x 60 m.

Jest miejscem wypoczynku i rekreacji w okresie jesieni i zimy. Poza tym prowadzone są tam zajęcia wychowania fizycznego i treningi dla drużyn zawodowych w hokeju i jeździe figurowej. Natomiast w okresie letnim obiekt lodowiska służy jako miejsce dla sportów wrotkarskich i jazdy na rolkach. Organizowane są tam zawody podczas których trybuny mogą pomieścić około 3 tysięcy widzów. Obok lodowiska znajduje się Dom Wycieczkowy stanowiący bazę noclegową oraz kawiarnia Torpol.

Innym obiektem ciekawym pod względem rekreacyjnym jest kryta pływalnia „Akwarium” oddana do użytku w 2002 roku więc ośrodek jest nowoczesny. Osoby zainteresowane mogą skorzystać z dużego basenu sportowego który może pomieścić 60 osób za jednym razem oraz dużej zjeżdżalni wodnej o długości 35 metrów. Ponadto są tam też sauna fińska i wanna do hydromasażu. Pływalnia spełnia również rolę obiektu rehabilitacyjnego. Na specjalnie wydzielonym basenie odbywają się ćwiczenia osób niepełnosprawnych, dla kobiet w ciąży oraz nauka pływania dla dzieci i niemowląt.

Można tam pójść popływać ale także pokibicować, ponieważ na pływalni odbywają się zawody w piłce wodnej i w innych dyscyplinach pływackich.

Natomiast w przyszłym roku w okolicach jesieni zostanie zakończona budowa nowego kompleksu sportowego w Opolu. Na terenie tego ośrodka będzie kilka boisk do piłki nożnej o różnej nawierzchni oraz boisko do gry w siatkówkę plażową. Opole zaprasza!

« Komunikacja i transport –