Zum Inhalt springen


Opole - Opolskie zabytki i życie kulturalne w mieście nad Odrą


Radio Opole

Polskie Radio Opole to regionalna rozgłośnia Polskiego Radia. Nadaje ono na największe liczbie częstotliwości w Polsce jest ich aż dziewięć a swoim zasięgiem obejmuje województwo opolskie oraz część województw dolnośląskiego, śląskiego, łódzkiego i wielkopolskiego.

Radio Opole nadaje ze stolicy województwa a jego program jest kierowany do szerokiego grona słuchaczy. Jak w każdym programie radiowym można posłuchać sporo dobrej muzyki w każdym gatunku, poza tym jest wiele ciekawych reportaży i audycji radiowych. Dla wielbicieli tej rozgłośni radiowej oraz mieszkańców Opola dobrze znane są takie audycje jak Oko Cyklonu , czy Opolski Expres. Są one prowadzone przez znanych i lubianych dziennikarzy, których charakteryzuje nie tylko głos ale przede wszystkim doświadczenie i profesjonalizm.

Polskie Radio Opole nie jest nastawione tylko i wyłącznie na rozrywkę to codzienne informacje z regionu, coś dla miłośników turystyki oraz kibiców sportowych, porcja muzyki tanecznej w sobotnie wieczory. Natomiast w niedziele emitowany jest całodzienny program poświęcony regionowi śląskiemu to jest gwarze śląskiej i szlagierom śląskim i niemieckim. Taki temat przewodni ma Opolski Koncert Życzeń, audycja Mój Śląsk oraz audycje i felietony dla mniejszości niemieckich.

Nie brakuje też humoru co zapewniają niedzielne wieczory, kiedy Radio Opole prezentuje programy kabaretowe wraz z porcją muzyki country bardzo rzadko pojawiającą się w innych rozgłośniach radiowych. Radio Opole dla każdego ma coś odpowiedniego dlatego zadowala nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Zaletą opolskiej rozgłośni jest także wysoka jakość nadawanego dźwięku, aktualne serwisy informacyjne poruszanie tematów typowych dla tamtejszego regionu.

« Turystyczne miejsca – ZOO Opolskie »