Zum Inhalt springen


Opole - Opolskie zabytki i życie kulturalne w mieście nad Odrą


Komunikacja i transport

Każdy turysta będąc w danym mieście poszukuje informacji najbardziej przydatnych, czyli związanych z bazą noclegową, zabytkami, atrakcjami turystycznymi oraz jak najszybciej i najkorzystniej można się przemieszczać z miejsca do miejsca. Zwiedzając miasto opole możemy skorzystać z komunikacji miejskiej. Należą do niej autobusy podmiejskie i dalekobieżne ułatwiające dojazd do sąsiednich miejscowości oraz kolej, natomiast jeśli ktoś planuje dlaszą podróż samolotem musi udać się do Wrocławia lub Katowic, ponieważ Opole ma dopiero w planach uruchomienie regionalnego portu Opole- Kamień Śląski, oddalonego od centrum 24 kilometry.

Jednak tym którzy chcą podróżować po Opolu polecamy linie autobusowe, są na pewno tańsze niż taksówki. Miejski Zakład Komunikacyjny, który powstał w latacg pięćdziesiątych XX wieku, obecnie obsługuje 16 linii dziennych i jedną nocną. Niektóre linie mają szerszy zasięg niż teren miasta i można dzięki nim dotrzeć na peryferia.

Dworzec Autobusowy znajduje sięprzy ulicy 1. Maja. Z dworca możan dojechać do Białegostoku, bielska Białej, Częstochowy, Gliwic, malowniczego i bogatego w atrakcje turystyczne Karpacza, Łodzi, Nowego Sącza, Warszawy a także w góry do Zakopanego i jeszcze dalej za granicę: do Holandii i Niemiec.

Podróżować można również koleją. W Opolu funkcjonuje sześć pasażerskich stacji kolejowych: Opole Główne, Zachodnie, Wschodnie, Gosławice, Grotowice i Groszowiec. Warto wybrać się na przejażdżkę lub spacer po Opolu, ponieważ jest to piękne miasto. Jest tam wiele mostów zapewniających dobrą komunikację w mieście gdyż przez Opole płynie kilka rzek, Swornica, Prószkowski Potok, Młynówka a przede wszystkim Odra.

« ZOO Opolskie – Sport i rekreacja »